Državno prvenstvo v odbojki sede

Datum objave: 20. november 2022

Objavljeno v: #novice

V nedeljo smo pod streho pospravili še eno državno prvenstvo v odbojki sede. Med štirimi sodelujočimi ekipami, so se na koncu najbolje odrezali v ekipi Robust Šempeter in postali novi državni prvaki. To jim je uspelo že drugo leto zapovrstjo. Na drugem mestu je zaključila domača ekipa, OK Gorica, tretje mesto je zasedla ekipa Samorastnik, četrto pa Ljubljana. Zahvaljujemo se vsem udeležencem prvenstva in vsem, ki ste pomagali pri njegovi izvedbi. Javni zavod za šport v Novi Gorici je projekt podpiral že od samega začetka, zato je bilo sprva mišljeno, da bo tekmovanje izvedeno v športni dvorani Balon v Novi Gorici. Kasneje se je lokacija tekmovanja prenesla v športno dvorano Milojke Štrukelj.

Posebna zahvala, da je bilo vse izpeljano po prvotnih načrtih, gre seveda našim sponzorjem. Brez njih seveda dan ne bi bil tako uspešen. Tekmovanje je potekalo pod okriljem Zveze za šport invalidov Slovenije, njegov izvajalec pa je bil OK Gorica, v soorganizaciji Sportines. Najkoristnejše igralce tekmovanja so izbrali predstavniki ekip, pri ženskah je to postala Lena Gabršček, pri moških pa Roman Velikonja. Nagrade so na koncu dne podeljevali Žiga Kobaševič, strokovni sodelavec Zveze za šport invalidov Slovenije, Aleksandra Fortin, direktorica Javnega zavoda za šport Nova Gorica ter Tina Lipicer Samec, direktorica OK Gorica. "Odlično izpeljano prvenstvo, ki ga je še dodatno začinilo naše prvo mesto, in nagrada za najboljšo igralko turnirja. Res sem vesela, da sem lahko del te slovenske para odbojkarske zgodbe, ker je nekaj posebnega in mi daje posebno zadovoljstvo. Upam, da bo v prihodnjih letih še več ekip, ki bodo sodelovale na takšnih dogodkih, in da nam uspe raven sedeče odbojke v Sloveniji še dvigniti," je ob koncu povedala Lena Gabršček iz ekipe Robust Šempeter.

Na koncu so se otroci spomnili tudi na dekleta in trenerja, ki so v Sarajevu na svetovnem prvenstvu, pred kratkim osvojile zgodovinski uspeh. 4. mesto je zares zavidljiva uvrstitev in verjamemo, da lahko v prihodnosti posežejo še dlje. Iskrene čestitke še enkrat: Marinka Cencelj, Jana Ferjan, Tija Vrhovnik, Bogomira Jakin, Klara Vrabič, Senta Jelar, Valentyna Brik, Lena Gabršček, Suzana Ocepek in Tjaša Vidič. "Hvala organizatorjem tudi za čudovito gesto in čestitke nam dekletom ob koncu za 4. mesto na svetovnem prvenstvu," je še dodala Lena. "Velike pohvale organizatorjem in en velik hvala za vse. Dogodek je bil izpeljan na zares vrhunskem nivoju, v dvorani niso manjkali niti navijači. Z našim rezultatom smo zadovoljni, toda Šempeter je trenutno v zares dobri formi. Mi si z rednimi treningi želimo naš rezultat še izboljšati ter k naši igri privabiti še več ljudi. Le upam lahko, da bi v prihodnje v Novi Gorici lahko ustanovili invalidsko športno društvo, ki bi skrbelo za razvoj tega športa na vseh področjih," pa je povedala Mira Jakin iz OK Gorica.

346aacd6-abb7-4c74-96a1-58d670536dce.JPG

NIK_0607.JPGNIK_0571.JPGNIK_0595.JPGNIK_0608.JPGNIK_0612.JPGNIK_0640.JPGNIK_0650.JPGNIK_0662.JPGNIK_0669.JPGNIK_0679.JPGNIK_0686.JPGNIK_0701.JPG