Novogoričanke brez večjih težav do tretjega mesta in bronaste medalje

Datum objave: 16. april 2022

Objavljeno v: #članice

1. niz

Novogoričanke so tekmo otvorile bolje in že takoj na začetku povedle z rezultatom 2:0. Prvo točko za gostje je dosegla Črnila (2:1). Kasneje je bil rezultat izenačen na tretji točki. Domačinke so v nadaljevanju povedle za tri točke, rezultat je bil 6:3. Domačinke so nato vodile že za štiri (10:6). Pri rezultatu 10:8 je bil čas za odmor. Pri rezultatu 12:8 za Novogoričanke je bil ponovno čas za odmor. Novogoričanke so z dobro igro narekovale tempo igre in povedle za pet (16:11). Uspešen napad Sekulić za 17. točko (17:12). Pri rezultatu 18:12 je bil ponovno čas za odmor. Novogoričanke so korakale proti osvojenemu prvemu nizu, vodile so že za sedem (21:14). Odličen servis Rituper za 23. točko (23:16). Selena Leban za 24. točko (24:17). Novogoričanke so dobile prvi niz z rezultatom 25:17.

2. niz

Tudi drugi niz so domače otvorile uspešnejše, povedle so z 2:0. Kasneje so vodile z rezultatom 3:1. Polona Marušič za šesto točko domačink (6:3). Predolg napad gostij in rezultat je bil 7:3. Še ena napaka, predolg servis gostij za 8:4. Novogoričanke so v nadaljevanju vodile že za šest (10:4). Čas je bil za odmor. Dva odlična napada gostij in rezultat so približale na 11:7. Čas je bil za odmor na zahtevo domače trenerke. Polona Marušič za 12. točko Novogoričank (12:7). Zgrešen servis Rituper in deveta točka gostjam (14:9). Odličen blok Soudabeh za 16:9, čas za odmor. Domačinke so v nadaljevanju vodile z rezultatom 17:9. Zgrešen napad Šempetra, rezultat je bil 19:9. Bagherpour za 20. točko (20:10). Sekulić nekoliko predolga v napadu (21:16). 23. točko je priigrala Polona Marušič, Novogoričanke so dobile tudi drugi niz z rezultatom 25:17. Rituper uspešna v bloku.

3. niz

Na začetku tretjega niza so bile nekoliko uspešnejše gostje, ki so povedle z rezultatom 3:4, toda domačinke so nato kmalu izenačile (4:4) in kasneje tudi povedle (5:4). Odličen servis Selene Leban. Polona Marušič uspešna v napadu (7:4). Čas za odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Sekulić za 10. točko (10:4). Napaka Bagherpopur za šesto točko gostij (10:6). Odmor na zahtevo domače trenerke. Polona Marušič za 11. točko (11:6). Banko za 12. točko (12:7). Novogoričanke so igrale suvereno in brez večjih napak. Selena Leban je priigrala 15. točko (15:9). Sekulić ponovno za 17. točko (17:10). Čas za ponovni odmor. Novogoričanke so vodile že za deset (21:11). Tudi tretji niz se je bližal koncu. Polona Marušič je priigrala 23. točko (23:12). Novogoričanke so dobile tudi tretji niz z rezultatom 25:13. Tretje mesto in bronasto medaljo so osvojile domačinke.

»Mnenja glede tekme so bila nekoliko drugačna, kajti pričakovali smo težjo tekmo. Danes smo odigrale vrhunsko, brez večjih težav, toda še vedno ostaja prostor za izboljšave. Zelo smo vesele, da nam je po težki sezoni uspelo osvojiti končno tretje mesto. Smo zelo optimistične glede nove sezone, želimo si še korak višje,« je povedala Polona Marušič.