Novogoričanke na drugi četrtfinalni tekmi prepričljivo boljše od Ankarana

Datum objave: 19. marec 2022

Objavljeno v: #članice

1. niz

Začetek tekme v Novi Gorici je bil izenačen, kar se je kazalo tudi na rezultatu (3:3). V nadaljevanju so Novogoričanke povedle z rezultatom 5:3, toda gostje iz obale so rezultat kmalu priključile (5:5). Premočan udarec Valencic in domače so povedle za tri (8:5). Deseto točko je za domačinke priigrala Sekulić (10:6). Pri rezultatu 12:7 je bil čas za odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Novogoričanke so v nadaljevanju povedle že za sedem (15:8) in ponovno je bil čas za odmor. Gostje iz obale so se nato približale (15:11), domača trenerka se je odločila za odmor. Kaker je priigrala 12. točko, Valencic pa 13. (15:13). Na drugi strani je 16. točko za Novogoričanke priigrala Selena Leban (16:13). Goršek je z odličnim napadom priigrala 22. točko za domačinke, ki so tako vodile za šest (22:16). Novogoričanke so si z dobro igro priigrale zmago v prvem nizu z rezultatom 25:18.

2. niz

Tudi v drugem nize je bila tekma na začetku precej izenačena. Rezultat je bil poravnan na štiri točke. Nato so Novogoričanke povedle za točko (6:5). Sedmo točko je priigrala Goršek (7:5). Selena Leban je z odličnim napadom priigrala deveto točko (9:6), gostujoči trener je nato zahteval odmor. Anastasija Sekulić je po končanem odmoru z odličnim servisom priigrala 10. točko za domače (10:6). V nadaljevanju so Novogoričanke povedle za pet (14:9) in ponovno je sledil odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Selena Leban je priigrala še 15. točko, Novogoričanke so bile nato v naletu (17:9). Na drugi strani je 10. točko za gostje priigrala Kaker (17:10). Odlični servis Lebanove in domačinke so vodile za devet (20:11). Novogoričanke so bile na dobri poti, da osvojijo tudi drugi niz. Vodile so že za deset (23:13). Vprašanja o zmagovalcu tako več ni bilo, domačinke so zmagale z rezultatom 25:14. Zadnjo in hkrati zmagovalno točko je priigrala Žigon.

3. niz

Tudi začetek tretjega niza je bil povsem izenačen (2:2). Toda kmalu so domačinke spet ujele pravi ritem in povedle za štiri (6:2), gostujoči trener je nato zahteval odmor. Tudi v nadaljevanju tekme so bile domače prepričljivejše, povedle so z rezultatom 9:6 in nato 11:8. Toda tudi gostje se niso dale. Pri rezultatu 11:10 je odmor zahtevala domača trenerka. Gostje so v nadaljevanju izenačile na 11. točki. Lebanova pa je poskrbela za izenačenje na 12. točki. Rituper v nadaljevanju za ponovno vodstvo (13:12). Pri rezultatu 15:13 je bil ponovno čas za odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Odličen servis Lebanove in vodstvo Novogoričank z rezultatom 17:14. Gostje so se ponovno približale na točko (18:17). V nadaljevanju so domačinke povedle 21:19, ko so se gostje ponovno približale (21:20), je bil čas za odmor na zahtevo domače trenerke. Rezultat je bil nato izenačen na 21. točki. Lebanova je priigrala 22. točko (22:21). Rezultat je bil ponovno izenačen na 22. V nadaljevanju so gostje povedle (22:23) in nato tudi 22:24. Tretji niz so dobile gostje z rezultatom 22:25.

4. niz

Na začetku četrtega niza so vodstvo prevzele domačinke (2:0). Pri rezultatu 4:1 je bil čas za odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Tudi v nadaljevanju so bile domačinke nekoliko boljše, povedle so za štiri (8:4). Gostje so se nekoliko približale (8:6) in kasneje tudi samo na točko razlike (8:7). V nadaljevanju so zopet prevzele pobudo domače igralke in povedle z rezultatom 10:7. Toda gostje so se ponovno približale (10:9), čas je bil za odmor na zahtevo domače trenerke. V nadaljevanju je bila igra in seveda tudi rezultat precej izenačen (13:12) in nato 16:15. Pri rezultatu 18:16 za Novogoričanke je bil čas za odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Rezultat je bil ponovno izenačen na 22. točki. Prve so 23, točko dosegle gostje (22:23). Novogoričanke so nato izenačile na 23. in tudi povedle z rezultatom 24:23. Novogoričanke so dobile tudi četrti niz z rezultatom 25:23 in igro z rezultatom 3:1.

"Občutki so neopisljivi, z ekipo smo ponovno dobile skupno točko, tudi na treningu smo se pomenile, ker je bil na prvi tekmi zares grozen poraz. Sem zares ponosna na celotno ekipo in zares komaj čakam sredo, kjer pričakujemo zmago," je povedala najboljša igralka tekme Selena Leban.