PRVA TEKMA V NOVEM LETU - PRVA ZMAGA

Datum objave: 19. januar 2022

Objavljeno v: #članice

Tekmo so z začetnim udarcem otvorile gostje, toda prva točka je pripadala domačinkam iz Nove Gorice. Prvo točko za gostje iz Ankarana je priigrala Lovšin. Po dokaj izenačenem začetku je bil takšen tudi rezultat (4:4). Peto točko in ponovno izenačenje je domačinkam prinesla Leban. Šesto točko je Novogoričankam priigrala nova okrepitev ekipe, Anastasia Sekulić. Domačinke so nato povedle za 3 (9:6). 12. točka za domače igralke, v napadu je bila uspešna Leban. Pri rezultatu 14:11 je bil čas za prvi odmor na zahtevo gostij iz Ankarana. Po odmora uspešen napad Ankarana, ki ga je izvedla Smolnik. Na drugi strani pa je udarec vrnila Lebanova (15:12), ki je nato z odličnim servisom priigrala še 16. točko. Gostje so se približale, rezultat je kazal 16:15. Ponovno je bil čas za odmor, tokrat na zahtevo domače ekipe. Gostje so rezultat izenačile na 16. Odličen napad Rituper in domače igralke so ponovno vodile za dve točki (18:16) in nato 20:18. Zaključek prvega niza je minil v izenačeni igri, pri rezultatu 21:19 je bil najprej čas za odmor na zahtevo gostujoče ekipe. Domačinke so svojo prednost zmanjšale, zahtevale so tudi ponovni odmor (23:22). Gostje so nato rezultat tudi izenačile na 23. Lebanova je priigrala 24. točko za Novogoričanke, toda gostje so ponovno izenačile. Odličen blok Bagherpour za 25. točko ter odličen napad za 26. Domačinke so dobile prvi niz (26:24).

Prva točka drugega niza je pripadala igralkam iz Ankarana, toda domačinke so rezultat takoj poravnale. Gostje so povedle z rezultatom 1:3, toda domačinke so z asom Marušičeve Špele rezultat izenačile (3:3). Pri rezultatu 5:3 je bil čas za prvi odmor, in sicer na zahtevo gostujočega trenerja. Točka Lebanove in rezultat je bil 6:4. Domačinke so v nadaljevanju z dobro igro vodile z rezultatom 9:6, toda gostje so se približale na točko razlike (9:8). 11. Točka, ki jo je priigrala Rituper in rezultat je kazal 11:9. Odličen blok Lebanove za 13. točko (13:10). In še enkrat odličen blok Lebanove za 14. točko (14:10). Sledil je odmor na zahtevo gostij. Po odmoru uspešen napad Valenčičeve za 11. točko (14:11). Domače igralke so se razigrale in povedle za pet točk (16:11). 17. točko je domačim priigrala novinka v ekipi GEN-I Volleyja Sekulić (17:12). Novogoričanke so nato vodile že za sedem točk (20:13), 14., 15. In 16. točko je gostjam priigrala Smolnik. Sledil je odmor na zahtevo domače trenerke (20:16). Tudi po odmoru so bile domače igralke uspešnejše, potrebovale so le še štiri točke za zmago v drugem nizu (21:16). Rezultat je bil v nadaljevanju 23:18, 24. točko je priigrala Leban (24:18). Predolg začetni udarec Smolnik in zmaga v drugem nizu za domače igralke (25:19).

Prva točka tretjega niza je pripadala domačinkam, toda predolg servis Rituper in rezultat je bil izenačen. Gostje so nato povedle z rezultatom 1:5. Sledil je odmor na zahtevo domače trenerke. Gostje so še naprej držale vajeti v svojih rokah (3:7). Odličen napad Goršek za peto točko (5:7). Valenčičeva je priigrala gostjam osmo točko, šesto za domačinke Sekulić. Na osem je bil rezultat izenačen. Pri rezultatu 10:9 za domačo ekipo je bil čas za odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Novogoričanke so v nadaljevanju ponovno pokazale pravo igro in povedle za dve (12:10) in nato za tri točke (13:10). Gostje se niso dale in ponovno približale rezultat (13:12) ter nato tudi izenačile. Pri rezultatu 15:14 je ponovno nastopil čas za odmor na zahtevo ekipe iz Ankarana. Odličen napad Gorškove za 16. točko (16:14). Odličen blok domačink, ki so nato povedle za tri (18:15), kasneje pa za štiri (19:15). Gostje so se ponovno približale na samo točko razlike ter kasneje tudi izenačile na 19. Sledil je odmor na zahtevo domače trenerke. Le-ta se je obrestoval, domače igralke so ponovno vodile za dve točki (21:19) ter kasneje za tri (22:19). Uspešen napad Rituper za 23. točko. Neuspešen napad Ankarana za 24. točko domačih. Novogoričanke so dobile tudi zadnji niz (25:21) ter tako zmagale z rezultatom 3:0.

Največ točk je za domače dosegla Selena Leban (15)

Novinka v domačem dresu, Anastasija Sekulić je po tekmi povedala: "V klubu se počutim odlično. Z zmago sem seveda zadovoljna, dober začetek novega sodelovanja. Ekipa je super, atmosfera med igralkami tudi, mislim, da po le dveh skupnih treningih nimamo za kaj biti nezadovoljni. Veselim se novih treningov in seveda novih tekem, novih zmag. Lahko gremo le še višje."