GORIŠKE STRELE NADIGRALE NA PAPIRJU FAVORIZIRANE ŠEMPETRANKE

Datum objave: 11. december 2021

Objavljeno v: #članice

Tekmo 12.kroga je s servisom pričela gostujoča igralka Lekše Tali. Tudi prva točka je pripadla gostjam, po zgrešenem napadu domačih. Gostje so hitro povedle in držale vodstvo vse do 8. točke (3:8). Po odhodu Sanje Damjanović na servis so domače strele osvojile še dve točki in znižale rezultat na 6:9. Vodstvo gostij se je višalo predvsem po zaslugi domačih napak. Goriške strele so zaostajale že za 7 točk, ko je nalet gostij ustavila Lara Rituper z blokom. Borba za 8. točko domačih je bila dolga in atraktivna, tudi tokrat jo je zabeležila Lara Rituper. Zaostanek se je znižal na 4 točke po zaslugi Selene Leban, Lare Rituper, Špele Marušič in Neli Goršek. Gostje so ponovno povedle za 5 točke, zato je domača trenerka vzela kratek odmor. Domačinke so ponovno nekoliko popustile in dovolile gostjam še povišati vodstvo, zato je tudi drugič tekmo ustavila domača trenerka (15:21). Odmor se je obrestoval, saj so domače punce odigrale dve izvrstni akciji in si priigrale 17.točko. Selena Leban je tokrat igrala še posebej premišljeno in znižala rezultat na le dve točki zaostanka (19:21). Ponovno se je izkazala Selena Leban, tokrat v obrambi, žal pa je tudi to bilo premalo za preobrat.  Prvi niz so osvojile gostje z rezultatom 20:25.

Drugi niz je pričela Saša Damjanović, ki pa je servis pognala za servisno črto naspotnic. Drugo točko je za gostje priigrala Vidali Neja, a je Selena Leban silovito vrnila iz cone 4. V igro se je na domači strani vrnila tudi Soudabeh Bagherpourm po rahli poškodbi kolena. Na podaji je tokrat začela Ana Žigon, ki je z blokom priigrala drugo točko domačih. Požrtvovalna igra na obeh straneh in napaka gostij v napadu je rezultat izenačila na 5.točki. Na obeh straneh igrišča sta ekipi pokazali lepo igro, 8.točko je zabeležila Lara Rituper, 9. pa Neli Goršek. 10.točko je z napadom priigrala podajalka Ana Žigon. Gostje so silovito napadale, domačinke pa uspešno branile. Lara Rituper je nadaljevala z uspešnimi bloki in zabeležila že svojega tretjega. Sledile so kar tri zaporedne napake na začetnih servisih (14:10). 15.je osvojila Ana Žigon z zvito potezo pri mreži, gostje pa so odgovorile z uspešnim napadom Neje Vidali. 16.točko je z asom priigrala Sela Leban, gostujoči trener je odgovoril z že četrto menjavo svojih varovank. Gostje so znižale zaostanek na 14:17 zato je Majda Čičič za pol minute ustavila igro. Po odmoru je dve zaporedni točki osvojila povratnica Soudabeh Bagherpour in prisilila gostujočega trenerja k odmoru. Goriške strele so nalet le še ojačale in povedle z 23:15. Gostje so znižale zaostanek na 18.točko, zato je domača trenerka izkoristila še drugi odmor. Po odmoru so gostje poslale servis izven igrišča in zaključile drugi niz z 18:25.

Prva točke tretjega niza je pripadla gostjam, po napaki Rutiper na mreži. Drugo in tretjo točko je z asom priigrala Lekše Tali. Gostje so povedle s 6:3, 4.točko za domače je priigrala Soudabeh Bagherpour v napadu. Napaka gostij v napadu je pomenila 5.točko za domače strele. Neli Goršek je z močnim napadom priigrala 6. izenačila pa je Lara Rituper s svojim četrtim uspešnim blokom. Gimpelje je ponovila napako z napadu, Rituper pa ponovno uspešna v bloku. Rezultat je kazal 9:7 za domačinke, zato je gostujoči trener poskušal ustaviti nalet domačih, a je tudi 10.točka pripradla Genijevkam. 8. točko je gostje priigrala Puckmeister. Izredno razpoložena Lara Rituper je vklnjižila še eno točko, tokrat v napadu. Tudi Selena Leban ni popuščala ter osvojila 12. in 13.točko domačink. Sledil je drugi pominutni odmor na željo Bena Božiča. (13:8) Domačinke so nadaljevale s suvereno igro in povišale prednost na 17:9. Gostje so se vrnile v igro in si priigrale tri zaporedne točke, zato je tokrat Majda Čičič ustavila igro. (12:17). Tudi po odmoru so gostje nadaljevale s serijo, delni izid je bil že 7:0 za Šempetranke. Ana Žigon je bila zaslužena za 18. tokčko domačih. 19. pa je atraktivno zaključila Selena Leban. Strele so povišale vodstvo, 22.točko pa je z atraktivnim blokom priigrala Neli Goršek. Pri gostjah je bila najbolje razpoložena Lekše Tali. Tretji niz so tako zasluženo osvojile domače igralke, zadnjo točko je osvojila Selena Leban.

V četrtem nizu je prvo žogo v igro poslala Saša Damjanović, prvo točko pa si je zabeležila Lekše Tali, svojo 14. Prvi točki za strele je z napadoma priigrala Selena Leban. (2:1) Izenačenje na 4.točki je prevesila Vidali v napadu, na 5.točki pa ponovno izenačila Goršek. Lara Rituper je zabeležila svoj šesti blok na tekmi. Ekipi sta ostajali izenačeni še pri rezultatu 13:13, nato pa so gostje povedle za 2 točki zato je Majda Čičić vzela pol minute odmora. Rezultat je znižala Neli Goršek, a so gostje ponovno povišale vodstvo na 14:17. Hitra akcija Banko-Žigon-Rituper je gostujočega trenerja prisilila v odmor, saj so Genijevke zaostajale le še za točko. Obe ekipi sta se borili za vsako točko, pri rezultatu 19:20 je gostujoči trener vzel še zadnji odmor. Na 20.točki je izenačila Soudabeh z blokom napada iz druge linije. V vodstvo je domačinke popeljala Neli Goršek z 22.točko, 23. pa je z blokom zapisala Selena Leban. Na servisu je ostajala suverena Ana Žigon. Prvo zaključno žogo na tekmi je imela v rokah Ana Žigon, zaključila pa jo je Selena Leban z blok-outom.

Domače igralke so tako vknjižile novo zmago in nove zlate tri točke.  Najučinkovitejša igralka zmagovalne ekipe je bila z naskokom Selena Leban (24) a je pomembno omeniti izredno dobro razpoloženo blokerko Laro Rituper, ki je po tekmi povedala: "Kljub temu, da je bil Šempeter na papirju favorit, mi pa igramo z mlado in nepopolno ekipo že od začetka sezone, smo danes pokazale česa smo zmožne. Obrestovalo se je trdo delo na treningih, z nami je zmagala tudi tribuna z najboljšimi navijači. Gremo dalje!"