TRI TOČKE ODŠLE V MARIBOR

Datum objave: 16. oktober 2021

Objavljeno v: #članice

Prvi servis je v igro poslala Špela Marušič. Domačinke so v začetku niza povedle s 3:0, kar je gostje »zbudilo« in jih poneslo v vodstvo z 8:4. Domačinke so lepo sledile gostjam, Tiana Karnel je z asom znižala zaostanek na 9:11. Na domači strani  so bile najbolje razpoložene Neli Gošek, Lara Rituper in Selena Leban, pri gostjah pa Lorena Lorber F. Pri vodstvu domačih z 22:21 je gostujoči trener Bruno Najdič poklical ekipo k sebi, pri izenačenju pa je to storila še Majda Čičić. Po lepi igri na obeh straneh je prvi niz dobila ekipa Maribora, z le dvema točkama razlike.

Rezultat: 23:25

Prvo točko v drugem nizu je osvojila Selena Leban z napadom iz cone 4, drugo točko pa Sanja Damjanović iz prve linije. Na servisu je bila še vedno Špela Marušič, ki je gostjam povzročila nekaj malega težav na sprejemu. Pri vodstvu goričank s 6:1 je Bruno Najdič vzel polminutni odmor. Selena Leban je osvojila kar tri ase zapored. Tudi gostujoča kapetanka Brina Bračko je odlično servirala in pomagala svoji ekipi znižati rezultat na 5:8. Za 5. točko gostij sta obe ekipi pokazali izredno požrtvovalno igro. Pri še 6.točki gostij je odmor klicala Majda Čičić. Gostje so izenačile po dveh zaporednih napakah Neli Goršek, Gradišnik Klanjščkova je še osvojila as, a so se domačinke vrnile v vodstvo. Do 16.točke so prve prišle domačinke. Bruno Najdič je ustavil igro pri zaostanku gostij s 14:17. Na strani gostij je bila najbolj razpoložena Gradišnik Klanjšček Taja. Za 24. točko domačink smo videli izredno igro obeh ekip. Tako gostje kot domačinke so pokazale nekaj atraktivnih potez, predvsem v obrambi. Gostje so uspele izenačiti, preiti v vodstvo s 25:24 in tudi zaključiti niz s 26:24.  V drugem nizu sta trenerja opravila 5 menjav, 3 na strani domačink, 2 na strani gostij.

Rezultat: 24:26

Na servisu je 3.niz pričela Špela Marušič, prvo točko pa je osvojila Neli Goršek. Gostje so bile zelo uspešne na mreži, prav domačinka Mirta Velikonja Grbac je dobro opravljala svoje delo tako v bloku kot napadu. Na domači strani je odlično servirala Sanja Damjanović, domačinke so bile 4 točke v prednosti, a je Neli Goršek kar 4x zapored grešila v napadu, tako je semafor kazal 10:9. Ponovno se je obrestovala menjava Karnel – Damjanović Saša, saj je Tiana osvojila as takoj po vstopu na igrišče. Gostje so že ob naslednjem sprejemu vrnile z močnim napadom Mirte Velikonja Grbac, ki je odšla tudi na servis. 12.točko je za gostje osvojila Ramić Isa, izenačenje pa je sledilo ko je Gradišnik Klanjšček Taja v bloku zaustavila Neli Goršek. Za ponovno vodstvo domačink je poskrbela kapetanka Špela Marušič z asom. V igro se je vrnila Saša Damjanović, na servis je odšla Selena Leban, visoke gostje pa so bile ponovno uspešne v bloku, kar 2x zapored. Ko je na servis odšla Gradišnik Klanjšček Taja se je tehtnica prevesila na stran gostij, prešle so v vodstvo 20:17, zato je domača trenerka ustavila igro. Po odmoru je sledila še menjava podajalk, na mesto Marušičeve je vstopila Ana Žigon. Domačinke so naredile dve zaporedni napaki za rezultat 17:22. Lorena Lorber F. Je za 24.točko osvojila as, Lara Rituper je osvojila 19.točko za domače, 20.točko je prispevala Saša Damjanović z asom. Bruno Najdič je nemudoma ustavil nalet domačih, a je sledil še en as in uspešen blok Lare rituper. Pri gostjah je Winklerjevo zamenjala Eva Pogačar, tekmo je zaključila domačinka v dresu gostij, Mirta Velikonja Grbac.

Rezultat: 22:25

Tekma se je končala z rezultatom 3:0 za gostje iz Maribora. Domačinke ostajajo brez osvojene točke tudi po tretji odigrani tekmi prvenstva.

Najučinkovitejša igralka gostij je bila Gradišnik Klanjšček Taja s 16.točkami.

Pri domačinkah je največk točk dosegla Neli Goršek (19)

Gradišnik Klanjšček Taja je po tekmi povedala: "Tekme nismo začele najboljše, do zadnje točke smo se lovile, proti koncu nizev smo se zbrale in uspele osvojiti vse tri nize. Bilo je veliko napak ampak smo jih uspele obiti in osvojile tekmo."