GORIŠKE STRELE TUDI PO DRUGI TEKMI OSTAJAJO BREZ TOČK V DRŽAVNEM PRVENSTVU

Datum objave: 9. oktober 2021

Objavljeno v: #članice

1.niz

Tekmo so bolje pričele gostje iz Ljubljane. Povedle so kar z 9:3. Domačinke so sicer osvojile še nekaj točk, a so gostje zelo hitro spet utekle do 12.točke. Odlična obramba Katje Banko je dala možnost za kontra napade, ki jih je uspešno zaključevala neli Goršek. Gostje so uspešno napadala iz 2.linije, tako so vodile tudi pri rezultatu 16:14, ko je v igro vstopila Tiana Karnel, na servisu je zamenjala Sašo Damjanovič. Domačinke so uspele izenačiti na 17.točki, a je Lara Rituper z zgrešenim servisom ponovno dala gostjam točko prednosti. Pri vodstvu Ljubljančank 19:17 je Majda Čičić klicala prvi odmor. Gostje so ohranjale prednost vse do konca niza in ga osvojile s 25:23.

Rezultat: 23:25

2.niz

2.niz sta ekipi začeli bolj izenačeno, goriške strele so bile tokrat v prednosti, ekipo je na svojih krilih nosila Selena Leban s dobrimi servisi in uspešnimi napadi. 7.točko je osvojila z asom. Jože Cesar je vzel odmor pri zaostanku 6.točk. Goriške strele so vodile 13:6, ko je Neli Gorišek zgrešila servis in dala gostjam zagona, saj so osvojile nekaj zaporednih točk. Pija Blažič je odšla na servis pri rezultatu 16:10, njena ekipa je osvojila 2 zaporedni točki, zato je Majda Čičić klicala kratek odmor. Tudi po odmoru so gostje nadaljevale svoj niz ter osvojile tudi 13.točko z blokom Seleni Leban. Kljub vodstvu domačink s tremi točkami, so gostje dobro postavljale blok in držale priključek. Obe ekipi sta osvajali točko po točko, 25.za domače pa je osvojila Selena Leban, ki je bila zelo dobro razpoložena v vseh elementih igre.

Rezultat: 25:20

3.niz

Tretji niz so ponovno bolje začele gostje, na servisu je bil  Nika Bavdaž, sicer Goričanka.

Do 8.točke so prve prišle Ljubljančanke. Vodstvo do držale in uspešno ustavljale domačinke v bloku. Pri zaostanku 10:15 je domača ekipa šla na polminutni odmor. Gostje so še povišale vodstvo na 18:10. Domačinke so bile brez možnosti za se vrniti v igro, na servisu je bila izredno uspešna Nika Bavdaž, Ljubljančanke so suvereno osvojile niz z visoko prednostjo 13. točk. Pri gostjah je tudi po statistiki bila najbolj razpoložena Nika Bavdaž.

Rezultat: 12:25

4.niz

V začetku niza smo na obeh straneh videli kar nekaj lastnih napak na obeh straneh igrišča. Do 8. točke so prve prišle domače igralke, nato pa povedle z 10:7, kar je gostje poslalo na kratek posvet s trenerjem. Pri 13.točki je sledilo novo izenačenje, kljub dobri igri domačink, so gostje uspešno branile napade in z odlično obrambo tudi priključile. Lara Rituper je z enojnim blokom osvojila 15.točko za strele, a so gostje kmalu za tem poskrbele za novo izenačenje in tudi prehod v vodstvo. Špelo Marušič je zamenjala Ana Žigon. Blok je trdno držala Krašovec Zala, ki je bila tudi statistično najbolje razpoložena gostja v tem trenutku. Svojo ekipo je popeljala v vodstvo štirih točk. Nalet je zaustavila Neli Goršek z napadom iz druge linije, nato pa še dobro servirala za 17.točko. (17:19) Gostje so nadaljevale z boljšo igro in ponovno povedle s 4.točkami. Selena Leban je bila za 18.točko neustavljiva iz druge linije. Gostje so ponovno utekle za nekaj točk, a so se goriške strele ponovno približale na 21:23, zato je bil gostujoči trener primoran klicati odmor, za prekinitev naleta domačink. Zmagovalno točko na tekmi je realizirala Jovanović Maja z blokom Seleni Leban. Selena Leban je tudi v zadnjem nizu bila suverena.

Rezultat: 22:25

Tekma se je končala z rezultatom 3:1 za gostje iz Ljubljane. Domačinke ostajajo brez osvojene točke tudi po drugi odigrani tekmi prvenstva. Najučinkovitejša igralka tekme je bila Selena Leban s 23. točkami.