STRELE UDARILE V BRATISLAVI!

Po uri in 12 minutah, se je končala prve evropska preizkušnja za naša dekleta, ki so jo opravile z odliko. Domov se vračajo z zmago s 3:0.

V prvem nizu smo lahko videli izenačeno igro obeh ekip. Naša dekleta so zaigrala v rahlem krču in niso pokazale svoje prave igre. na obeh straneh so bile napake , ki so botrovale temu, da se nobena od ekip ni mogla priboriti večje prednosti. Pri rezultatu 24:21 za Slovaško ekipo, domača ekipa ni izkoristila zaključne žoge, kar so naše goriške strele odlično izkoristile iz odličnim blokom, predvsem pa z zbranostjo osvojile prvi niz. Končni rezultat je bil tako 27:25.

V drugem in tretjem  nizu so naša dekleta stopila na plin in si že od začetka priborila lepo prednost. Odlično so blokerke in napadalke odigrale v bloku. Skupno so naša dekleta postavile kar 16 blokov, medtem ko je nasprotni ekipi uspelo le 5 krat zblokirati naše igralke. Prav tako je igra stekla v obrambi in tako so drugi niz osvojile z 25:20, še bolj zanesljivo pa tretjega s 25:17.

Po večerji dekleta in strokovni štab odpotujejo proti Mariboru. Jutri je na sporedu že nova tekma, v Ljutomeru.