GENIJEVKE V DOMAČI DVORANI MOČNO NAMUČILE CALCITOVKE

Datum objave: 29. januar 2022

Objavljeno v: #članice

Začetek tekme v Novi Gorici so otvorile domače igralke, ki pa so zapravile prednost prvega začetnega udarca. Gostje so povedle z rezultatom 0:1, toda Selena Leban je rezultat kmalu izenačila. V nadaljevanju srečanja so gostje vodile z rezultatom 1:4. Gostje so nato z dobro igro povedle na 3:7 in nato že na 4:11. 12. točko je gostjam priigrala Eva Pavlović Mori. Domača trenerka je nato zahtevala odmor. 15. točko za gostje je z zgrešenim servisom priigrala Rituper. Rezultat je bil takrat 7:15. 8. točko je domačinkam priborila Lebanova (8:16). Anastasia Sekulić, novinka na klopi Novogoričank pa je bila uspešna za 9. točko (9:16). Zgrešeni servis Radišković in deseta točka Novogoričank. Toda gostje so sedaj vodile že za devet (10:19). Pri rezultatu 13:21 je bil ponovno čas za odmor. V nadaljevanju srečanja so si domače še priigrale nekaj točk, toda gostje so uspešno opravile s tekmicami in dobile prvi niz z rezultatom 15:25.

Začetek drugega niza in rezultat poravnan na 1:1. Gostje so nato ponovno prevzele pobudo in povedle z rezultatom 1:4, ter nato tudi na 1:5. Dober blok gostij za šesto točko (1:6). Ko so gostje povedle za šest (1:7) je domača trenerka zahtevala odmor. V nadaljevanju uspešen blok Eve Pavlović Mori in rezultat je bil 1:8. Pri rezultatu 3:9 je bil ponovno čas za odmor. Gostje so tudi v nadaljevanju tekme imele vajeti v svojih rokah, vodile so z rezultatom 6:11. Rituper je priigrala sedmo točko za domačinke (7:12). Uspešen napad Sillah in gostje so bile že pri 13. točki (7:13). Na drugi strani mreže je bila za Novogoričanke v napadu uspešna Marušič Polona (8:13). Pri rezultatu 9:17 je bil ponovno čas za odmor. 10. točko je priigrala Lebanova (10:17). Nekaj težav v napadu domačih igralk in gostje so vodile že za deset (12:22). Tudi drugi niz so gostje brez težav pripeljale do konca, tokrat so ga dobile z rezultatom 14:25.

V začetku tretjega niza so pobudo prevzele Novogoričanke in tudi povedle z rezultatom 2:1. Kasneje so gostje izenačile, toda domače igralke so zopet povedle (3:2) in nato še z rezultatom 4:2. Ko so domače vodile za tri (5:2), je bil čas za odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Goršek je priigrala 6. točko Novogoričankam (6:2). Čižman na drugi strani tretjo za gostje (6:3). Te so se v nadaljevanju nekoliko zbrale in izenačile rezultat na šesti točki. Rezultat je bil izenačen tudi na sedmi točki, toda gostje so nato povedle (7:8). Pri rezultatu 8:9 je bil čas za odmor. Rituper je z uspešnim blokom priigrala ponovno vodstvo domačink (10:9). Novogoričanke so nato z uspešno igro povedle z rezultatom 16:9 – sledil je odmor. Tudi v nadaljevanju so bile domačinke uspešne, vodile so že 18:9 in nato tudi 19:9. Novogoričanke so tokrat prevzele pobudo, vodile že 21:10 ter 22:10. Selena Leban je priigrala 23. točko (23:11). Pri rezultatu 23:13 je bil čas za ponovni odmor. Lebanova je priigrala tudi 24. točko (24:14). Novogoričanke so gladko dobile tretji niz (25:16).

Domačinke so povedle tudi v začetku četrtega niza (2:0) in nato tudi v nadaljevanju (3:1). Dober blok Lebanove in rezultat je bil 4:1. V nadaljevanju so vodile 7:4, po uspešnem bloku Goršek pa že 8:4. Gostje so se v nadaljevanju nekoliko približale, rezultat je bil 9:7. Gostje domačinkam tokrat niso dovolile, da bi preveč pobegnile, rezultat je bil 12:10 in nato 14:11. 15. točko je priigrala Rituper (15:12). Novogoričanke niso dovolile, da bi se Kamničanke razigrale, rezultat je bil 19:15. Pri rezultatu 19:17 je bil čas za odmor. Novogoričanke so bile le še tri točke oddaljene od zmage v četrtem nizu (22:17). Sekulić je priigrala 24. točko, Boisa na drugi strani jim je podarila 25.

Novogoričanke so dobile tudi četrti niz (25:18). Igra je bila poravnana na 2:2. Zadnji odločilni niz in prva točka za Kamničanke. Igra je bila na začetku povsem izenačena, tako je kazal tudi rezultat (3:3). V nadaljevanju so gostje povedle za točko, toda kmalu je bil rezultat ponovno poravnan na pet in kasneje tudi na šest. Gostje so nato povedle za dve (6:8). Lebanova je priigrala sedmo točko, Sekulić pa osmo. Rezultat je bil ponovno izenačen. Kasneje je bil izenačen tudi na deveti točki. 10. so si priigrale gostje, uspešna je bila Kostić, toda Novogoričanke so hitro izenačile. Pri rezultatu 10:11 za Kamnik je bil čas za odmor. Odmor se je obrestoval, domačinke so ponovno izenačile rezultat. V nadaljevanju so gostje povedle, rezultat je bil 11:13. 15. točko jim je priigrala Charuk, gostje so dobile peti niz (11:15) in tako zmagale igro z rezultatom 2:3.

2:3 (15/25 14/25 25/16 25/18 11/15)

Največ točk za domače je tudi tokrat osvojila Selena Leban (21).