KAMNIČANKE PRETRD OREH ZA GORIČANKE

Datum objave: 20. november 2021

Objavljeno v: #članice

Prvi niz so otvorile gostje iz Kamnika, toda domačinke so izvedle uspešen napad in povedle. Igra je bila dokaj izenačena, Eva Mori je priigrala rezultat 3:3. Kamničanke so z nekaj uspešnimi akcijami nekoliko pobegnile - povedle so za štiri točke (8:4). Gostje so se v nadaljevanju razigrale in z dobro igro ušle na 8 točk prednosti. Sledilo je pol minute odmora. Po uspešno izvedenem bloku domačink je bil rezultat 7:16, gostje so še naprej držale visok tempo igre, ter suvereno zaključevale napade. 10. točko je domačinkam prinesel neuspešen servis nasprotnic. Na drugi strani je tudi Špela Marušič 20. točko gostjam podarila s servisom, ki je bil žal predolg in končal v avtu. 15. točko domačink je dosegla Bagherpourjeva. Prvo zaključno žogo je imela Morijeva, toda Goričanke so se z blokom ubranile. 25. točko in dobljen prvi niz so gostje dosegle po zgrešenem servisu Makucove. Prvi niz se je končal z rezultatom 25:17.

Drugi niz so bolje otvorile Kamničanke, toda Goričanke so kmalu izenačile rezultat. Na začetku je bila igra ponovno zelo izenačena (4:4), domačinke so si nato priigrale vodstvo (6:5), nato so vodile že za dve točki. Sledil je polminuti odmor, ki je Kamničankam dobro del, kajti rezultat so kmalu izenačile na 8. točki, nato pa že prevzele vodstvo. Goričanke so uspešno lovile rezultat in ponovno povedle (10:9). Sledil je uspešen blok gostij za izenačenje na 11. točki. Za razliko od prvega niza je bila v drugem igra precej izenačena, domačinke so z dobro igro prišle ponovno do vodstva (15:13). Gostje se niso dale in izenačile rezultat na 17. točki. Špela Marušič je z odličnim servisom začela akcijo toda gostje so rezultat ponovno izenačile na 19. točki. Pred nami je bil napet zaključek drugega niza – domačinke so prišle v vodstvo dveh točk (21:19), za to je poskrbela Selena Leban z odličnim servisom. Sledilo je pol minute odmora, ki je Goričanke nato popeljala do vodstva (23:21). Pri rezultatu 23:22 za Gen-I je bil čas za nov predah – sledilo je nov polminutni odmor. Drugi niz so z rezultatom 25:22 dobile domačinke in tako igro izenačile na 1:1.

Kamničanke so v tretji niz krenile precej odločneje in povedle z rezultatom 3:1, nato so vodile že za 4 točke (6:2). Sledilo je pol minute odmora, gostje so nadaljevale z odločno igro, Radišković Andjelka je z dobrim servisom priigrala 10. točko Kamničankam. Pri rezultatu 12:3 za Calcit je sledil nov polminutni odmor. Igra Kamničank je bila precej boljša, kot v prejšnjem nizu. Četrto točko je Goričankam priigrala Damjanović Sanja (4:14). Gostje so še naprej nadaljevale z odlično predstavo in tako povedle že za 14 točk (19:5). 20. točko je z odličnim napadom priigrala Mija Šiftar. Eva Mori pa je z odličnim servisom poskrbela za vodstvo 23:5, tretji niz je bil bržkone odločen. Končal se je z rezultatom 25:5 za Calcit. Gostje so tako povedle z rezultatom 2:1.

Tudi 4. niz se je začel precej izenačeno (2:2). Radiškovićeva je z odličnim udarcem poskrbela za vodstvo Kamničank (3:2). Gostje so še naprej, tudi v tem nizu, nadaljevale z odlično igro, ki se je odražala tudi na rezultatu. Goričanke so se sicer približale na vsega točko zaostanka (9:10), uspešno izveden blok Lebanove pa jim je prinesel deseto točko (10:11). Kasneje odličen napad Lebanove je prinesel izenačenje na 12. točki. Igra je bila v nadaljevanju dokaj enakovredna, kamniške odbojkarice so prve povedle z rezultatom 17:15. Igralke Gen-I Volleyja so tudi v nadaljevanju igre zaostajale za dve točki, toda kasneje so odbojkarice Calcit Volleyja povedle za štiri (20:16). V zaključku četrtega niza smo videli dobro predstavo obeh ekip. Pri rezultatu 19:21 je sledilo pol minute odmora na zahtevo gostujočega trenerja Rozmana. 21. točko je domačinkam priigrala Goršek Neli. Pri rezultatu 24:21 za odbojkarice Calcita je bil čas za nov odmor. 25. in hkrati zmagovalno točko je dosegla Radiškovićeva. Kamničanke so z rezultatom 25:22 dobile tudi četrti niz in tako zmagale z rezultatom 3:1.