ČLANSKA EKIPA GEN-I VOLLEY SEZONO ZAČELA S PORAZOM

Datum objave: 2. oktober 2021

Objavljeno v: #članice

Prva točka uvodne tekme je pripadla domačinkam. Po uspešno izpeljani akciji je točko priborila Neli Goršek. Kljub temu da so v začetku prvega niza več igre pokazale domačinke, so jih nasprotnice kmalu ujele pri 5. točki in rezultat izenačile. Ankarančanke so nato zopet povedle za 3 točke, vendar so jih goriške strele ujele in povedle do rezultata 18:14. Domača trenerka, Majca Čičić je bila primorana klicati prvi odmor, ki pa se je obrestoval, saj je blokerka Lara Rituper izkoristila že prvo priložnost in z blokom zaustavila nalet gostij. Gostujoča ekipa se je branila in z nekaj zelo premišljenimi potezami ponovno zmanjšala zaostanek na le 2 točki razlike. Odličen servis Špele Marušič je pripeljal Gen-I ekipo do vodstva 23:18. Odločilno, 25. točko je tako priigrala Neli Goršek iz cone 2.

Drugi niz so pričele Ankrančanke s servisom in takoj povedle z rezultatom 4:0. Majda Čičić je zaustavila nalet gostij s klicanim polminutnim odmorom. Selena Leban je po odmoru z napadom obrnila rezultat (4:5). Vodstvo ni dolgo ostalo v rokah domačink. Gostje so namreč odlično servirale in povedle z rezultatom 18:9. Na domači strani je namesto Špele Marušič v igro vstopila Ana Žigon, vendar tudi ta menjava ni zaustavila razpoloženih gostij. Deseto točko je za domačinke po daljši akciji osvojila Neli Goršek, ki je domačinkam ponovno dala možnost za vrnitev v igro. Lara Rituper je s pomočjo servisa znižala zaostanek na 5 točk (14:19), kar je gostujočega trenerja Mikšo prisililo v polminutni odmor. Ana Žigon je nato ponovno dvignila domačo ekipo in s svojo požrtvovalno in pogumno igro, znižala zaostanek na le 3 točke zaostanka. Gostje so izkoristile še drugi odmor pri rezultatu 20:17. Domače igralke so pokazale nekaj izredno lepih akcij in se približale gostjam na 2 točki zaostanka. Pri osvojeni 22. točki gostij je igralke k sebi poklicala tudi Majda Čičić. Zgrešen servis bivše Gen-ijevke, Maje Forštnarič, pa je pomenil 20. točko za domačo stran. Kljub borbeni igri domačink v zaključku niza so gostje zasluženo osvojile 2. niz z rezultatom 25:21.

Prvi točki v tretjem nizu so ponovno osvojile gostje. Selena Leban je neubranljivo napadla iz cone 2, nato osvojila as in rezultat izenačila na 2. točki. Odlična igra, prikazana na obeh straneh igrišča, se je nadaljevala vse do 5. točke, ko so domačinke prešle v vodstvo. Vodstvo domačink z 12:10 je gostje privedlo do prve pol minute premore. Po odmoru so gostje izenačile na 12. točki, z napako domačink pri mreži in uspešnim napadom vijoličnih. Dobro razpoložena Neli Goršek je ponovno popeljala strele v vodstvo (14:13), a je Sara Valenčič kmalu poskrbela za izenačenje. As Ane Žigon pri 19. točki je pripeljal do polminutnega odmora na željo gostij, ki so nato povedle z 21:19. Prvo zaključno žogo v tretjem nizu je tako za gostje imela Dajana Smolnik, a je Lara Rituper uspešno izvedla napad iz prve linije. Napaka v napadu domačih je prinesla zmago gostjam s 25:22.

Četrti niz se je začel bolj izenačeno. Nekoliko bolj umirjena igra na obeh straneh je pripeljala do rezultata 4:4. Domačinke so prišle v vodstvo, a je zgrešen servis Neli Goršek ponovno poravnal rezultat na 5:5. Pri vodstvu gostij s 7:5 je Špelo Marušič ponovno zamenjala Ana Žigon, a tudi to ni ustavilo danes dobro razpoložene Sare Valenčič. Njen nalet je ustavila Lara Rituper z blokom iz druge linije. Še drugi blok Lare Rituper je znižal zaostanek na eno točko (7:8). Po izjemni dolgi akciji so se 9. točke veselile goriške strele. Gostje so ustavile napad Neli Goršek za 14. točko in nadaljevale s svojim uspešnim napadom za 16. točko (16:10). Selena Leban je nato z asom uspelo znižati zaostanek na 3 točke. Pri rezultatu 17:20 je Mikša svojim igralkam klical polminutni odmor, domačinke pa so ob nadaljevanju tekme osvojile še 18. točko. Za rezultat 20:22 sta obe ekipi ponovno prikazali lepo igro in z dolgo akcijo popestrile dogajanje na igrišču. Prvo zaključno žogo za zmago na tekmi je v rokah imela Cerovac. Ta žoge ni izkoristila. Domačinke so tako znižale zaostanek na 23:24, za kar je bila zaslužena Ana Žigon s ponovnim odličnim servisom. Gostje so nato s pametno potezo prevarale domačinke in osvojile prvi letošnji derbi z rezultatom 25:23.

Tekma se je končala z rezultatom 3:1 za gostje z obale. Prve tri točke v sezoni tako ostajajo odhajajo v Ankaran, najučinkovitejša igralka tekme pa je bila Neli Goršek z 20. točkami.