Šempeter premočen za goričanke

Datum objave: 16. april 2021

Objavljeno v: #članice

Tudi na povratni tekmi v državnem prvenstvu , v boju za 3. mesto je ekipa SIP Šempeter bila boljša od Gen-I Volley. Z rezultatom 3:1 ( 14, 19, -23, 28 ) v nizih so se tako razveselile zmage in bronaste medalje.

Odbojkarice Gen-I Volleya so sezono 2020/21 tako zaključile na 4.mestu.

S tekmovanji v mlajših kategorijah pa nadaljujejo mladinke in kadetinje. Medtem ko razporedi za kadetinje še niso znani, pa mladinsko ekipo čaka pester teden, saj se v nedeljo odpravljajo na turnir v Stahovico, v četrtek v Črnuče in v nedeljo 25.4. v Ljubljano.

Poročilo s tekme:

Tekmo bolje začnejo Šempetranke ki po dveh napakah gostujoče ekipe in dveh asih Markovič povedejo 0:4 za prvi odmor gostujoče trenerke. Po odmoru smo videli dva zaključena napada Kotnik in Markovič za 7:1. Gostje po dveh točkah Sillah znižajo zaostanek 9:4. Gostje se približajo na štiri točke po dveh točkah Goršek 11:7. Sip-e na nasprotni strani po dveh točkah Markovič ponovno povečajo prednost 13:7. Po preigravanju Mojce Božič, bloku Koren in zaključenem napadu Lekše je bil rezultat 18:11. Sledil je še as servis Mojce Božič za 19:11 in drugi odmor gostujoče trenerke. Po dveh as servisih Koren so Sip-e imele prvo zaključno žogo 24:14. Niz se je končal 25:14 z blokom Rituper.
Drugi niz se je začel izenačeno na obeh straneh smo videli dva dobra servisa in dve napaki na servisu 3:3. Gostje po dveh blokih Forštnarič povedejo 3:5. Na nasprotni strani smo takoj videli tri točke domače ekipe in sicer Kotnik, ter Mojca Božič 6:5. Po še eni seriji točk Sip in sicer Markovič, Kotnik in Lekše je bil rezultat 10:6. Po zaključenem napadu Lekše in bloku Rutuper je bilo 14:9. Zato je gostujoča trenerka iz igre potegnila prvo podajalko Grbac in v igro poslala Žigon. Gostje se ne predajo in po uspešnem bloku Forštnarič, zaključenem napadu Sillah, ter as servisu Žigon je bil rezultat 16:1. Zato je domači trener je vzel prvi odmor. Sledil je uspešen napad Kotnik in Markovič za 18:15 in prvi odmor gostujoče trenerke. Po as servisu Kotnik in bloku Markovič je bil rezultat 21:16. Gostujoča trenerka je vzela drugi odmor po dveh zaporednih točkah Markovič 23:16. Po bloku Koren so Sip-e imele prvo zaključno žogo 24:16. Domači trener je po as servisu Forštnarič in točki iz napada Leban pri rezultatu 24:19 vzel drugi odmor. Sledila je točka iz napada Markovič za drugi niz 25:19.
Tretji niz se gostje ne predajo in povedejo 2:4 po dveh upešnih napadih Sillah in Forštnarič. Gostje nadaljujejo uspešno v napadu Sillah in as servisu Sillah povedejo 4:7. Sip-e se ne predajo in po napaki na podaji gostujče ekipe in as servisu Koren izenačijo 8:8. Po prvem domačem vodstvu, ko je naredila uspešen blok Rituper 10:9 je gostujoča trenerka v igro ponovno poslala prvo podajalko Grbac namesto Žigon. Po uspešnem bloku Kotnik 13:10 je gostujoča trenerka vzela prvi odmor. Gostje se ne predajo in po dveh dobrih obrambih libera in nato zaključenem napadu Sillah zmanjšajo zaostanek 14:13. Sledili so še trije uspešni napadi Leban in Goršek za prvi odmor domačega trenerja 15:17. Po odmoru smo videli dva uspešna napada Kotnik in Markovič, ter napako Goršek za 20:17 in drugi odmor gostujoče trenerke. Po odmoru je na drugi strani vrnila Kranjc z točko z napada in dobrim servisom 20:19. Sledil je še blok Đukič za 20:20 in drugi odmor domačega trenerja. Lekše uspešen napad 21:20. Sledila je napaka pri domačih 21:21 in uspešen napad Leban za 21:22. Gostje nadaljujejo uspešno in sledila sta še dva as servisa Goršek za prvo zaključno žogo 21:24. Sip-e se ne predajo znižajo na 23:24, ampak na žalost domače ekipe je naslednji napad zaključila Leban 23:25.
Četrti niz bolje začnejo Sip-e, ki po napaki gostujoče ekipe povedejo 4:2. Po uspešnem napadu Kotnik je gostujoča trenerka vzela prvi odmor 7:3. Šempetranke nadaljujejo uspešno in po napaki gostujoče ekipe v napadu povedejo 9:3. Videli smo najdaljšo točko na tekmi, kjer se gostje ponovno ne predajajo kot v tretjem nizu in po uspešnem napadu Leban zmanjšajo zaostanek 9:6. Gostje nadaljujejo uspešno v obrambi in po napaki v napadu v domači ekipi in bloku Grbac je bilo ponovno izenačeno 10:10 za prvi odmor domačega trenerja. Sledil je še as servis Krajnc 10:11. Po uspešnem servisu Markovič in bloku Rituper Sip-e ponovno vodijo 14:12. Gostje ponovno izenačijo po uspešnem naladu Leban 15:15. Po dveh napakih v napadu domače ekipe, pa je bilo na semforju 15:17. Gostje povedejo za tri točke po uspešnem napadu Leban in napaki domače ekipe v napadu 17:20 za drugi odmor domačega trenerja. Gostje so po napaki v napadu domače ekipe priborijo prvo zaključno žogo 21:24. Sip-e po napadu Markovič zmanjšajo rezultat 22:24 za drugi odmor gostujoče trenerke. Izenačenje 24:24 po napaki Sillah in točki Markovič. Sledila je razburljiva končnica, ki ji ni bilo videti konca 28:28. Na koncu pa je na srečo domače ekipe zaključila napad Markovič 29:28 in sledila je še napaka gostujoče napadalke, ki je poslala žogo izven igrišča za 30:28 in veselje SIP-ovk.